Customer Experience World Games odbywały się w różnych regionach świata (np. w Argentynie, Meksyku, Kolumbii czy Hiszpanii) głównie w języku angielskim i hiszpańskim. W tym roku odbędzie się w Polsce (po polsku) i to w bieżącym miesiącu, tj. 23 października. Potrwa 3 tygodnie i w tym czasie uczestnicy (gracze), w ramach swoich zespołów, szukać będą rozwiązań z zakresu Customer Experience dla trzech faktycznych wyzwań, z którymi zmagają się organizacje charytatywne. Do tegorocznej, polskiej edycji zostały zaproszone trzy fundacje działające w Lublinie, których celem jest pomoc dzieciom, młodzieży lub ich rodzicom. O szczegółach uczestnicy dowiedzą się na początku każdego tygodnia. Po zakończonym tygodniu, sędziowie będą oceniać propozycje rozwiązań zespołów i przyznawać im punkty. Na koniec całej inicjatywy punkty te zostaną zsumowane w celu wyłonienia mistrza gry.

- Efektem końcowym prac zespołu powinna być wypracowana konkretna rekomendacja lub propozycja działań dla danej fundacji. Przykładowo, w jednej z poprzednich edycji CXWG, uczestnicy mieli za zadanie wesprzeć dom starców En Buenas Manos w Kolumbii. Wyzwaniem było poprawienie doświadczeń osób, które z różnych powodów musiały w nim zamieszkać - wyjaśnia Łukasz Grygiel, CX konsultant z firmy konsultingowej Fuzers, która jest współorganizatorem Customer Experience World Games 2023 Polska. 

Co ważne, na udział w wydarzeniu uczestnicy nie poświęcą więcej niż 2-3 godziny tygodniowo, a wiedza z obszaru CX nie jest warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w inicjatywie.

- Jak dobrze wiemy, im szersze i bardziej zróżnicowane spojrzenie i doświadczenie grupy tym lepiej. W każdym razie wierzymy, że uczestnicy polskiej edycji nie tylko realnie pomogą organizacjom w ważnych społecznie wyzwaniach, ale też będą mieć okazję do nawiązania nowych relacji, no i przede wszystkim poczują nutkę zdrowej rywalizacji - dodaje Łukasz Grygiel. 

Więcej szczegół na temat polskiej edycji Customer Experience World Games na stronie https://fuzers.com/cxwg

Przeczytaj komentarz Łukasz Grygiela pt. "Nadszedł czas na wspólną pomoc" na stronach EDIT PAGE